Elvárásaid a kapcsolatodban, akárcsak te, gyakran változhatnak. Mivel a társad is így van ezzel, a kettőt ki kell egyenlíteni ahhoz, hogy fent maradjon a harmónia…
Te tudod, mit szeretnél?
A probléma onnan fakad, hogy a kapcsolat elején mindenrózsaszín ködben úszik, igyekszünk a legszebb formánkat, a legjobb énünket adni, és időnként olyan helyzeteket is bevállalunk, amelyek, normális esetben, egyáltalán nem tetszenek nekünk. Például elmegyünk hegyet mászni, mert társunknak ez a hobbija, miközben, igazából mi moziba járós típusok vagyunk. És akkor ezen a ponton álljunk is meg egy percre: te tudod, hogy mi az, amit szeretnél, mi az, amit elvársz, és mi az, amihez mindenképpen ragaszkodsz egy kapcsolatban? Az idő múlásával ez egyre inkább kitisztul, de fiatalon még fogalmunk sincs róla, hiszen még szinte alig próbálgatjuk szárnyainkat.
Adni vagy kapni szeretsz?
Ha tehát eljön az a korszak a kapcsolatban, amikor túl vagytok a hódításon, a lábremegős első randikon, és a spontán dolgokon (ennek nem feltétlenül kell kivesznie a kapcsolatból, sőt!), egyszóval amikor már összeszokott párként éltek, előfordulhat, hogy egy teljesen más viselkedésforma kezd el hiányozni. Miért? Egyszerűen azért, mert te Ilyen típus vagy. Az, hogy saját magadat ismered csak az első lépés, arra is figyelned kell, hogy ki az aki Adó és ki az aki Elfogadó a kapcsolatban. Természetesen, az ideális helyzet az, ha ez egészségesen, egyenlő arányban oszlik meg, ha az átlagot nézzük. Nem kell persze excel táblázatot vezetni, hiszen abból semmi jó nem sül ki, ha folyton azt nézed mikor és mennyit adsz, és cserébe mennyit kapsz vissza.
Figyeld a partnered!
Ha azonban a mérleg nyelve egyik vagy másik oldalra húz, valakinek rossz szájíze lesz, ami előbb utóbb problémákhoz, elfojtáshoz vezethet. A gyakorlatban ez valahogy úgy néz ki, hogy te vagy az, aki többször bólint rá olyan dolgokra, amihez semmi kedve. Néha tudni kell nemet mondani, még akkor is, ha emiatt a partnerednek kell kompromisszumot vállalnia! Gondolj csak bele! Nem lehet mindig neki, születésnapja! A szerelem típus tehát azt jelenti, hogy tudod, téged mi tesz boldoggá! Aktívabb, vagy passzívabb személyiség vagy-e. Otthonülő, vagy szociális alkat. Esetleg hangulatember vagy, és mindkettő jöhet? Papírt elő és készíts listát! Meglátod, még téged is érhet meglepetés, de az önismerethez soha nem késő!
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: